Jesteś tutaj

V edycja Konkursu „Bezpieczny przedszkolak” w powiecie kościańskim

W dniu 22 maja 2018 r. w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się finał V edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. Organizatorem Konkursu był Starosta Kościański oraz Dyrektor Przedszkola z Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach.

W konkursie wzięło udział 6 drużyn z przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsca na szczeblu gminnym, tj. Przedszkole Samorządowe w Czempiniu – Oddział w Jarogniewicach, Przedszkole w Jerce, Przedszkole w Czaczu, Przedszkole w Bonikowie, Samorządowe Przedszkole nr 3 w Kościanie, Przedszkole w Starych Oborzyskach. W skład jury weszli przedstawiciele lokalnych samorządów, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w powiecie oraz sponsorzy.

Celem konkursu było rozwijanie sprawności (szybkości, zręczności, gibkości oraz prawidłowej postawy ciała), kształtowanie umiejętności świadomego wykorzystania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, rozwijanie umiejętności autoprezentacji grupy, rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz integracja dzieci i nauczycieli z przedszkoli powiatu kościańskiego. Podczas Konkursu przedszkolaki zaprezentowały swoje drużyny, wykazały się wiedzą o bezpieczeństwie, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami plastycznymi.

Najlepsze okazało się Przedszkole w Czaczu. Drugie miejsce zajęło Przedszkole w Jerce, a trzecie miejsce Przedszkole w Starych Oborzyskach. Dodatkową atrakcją była obecność maskotki wielkopolskiej Policji – sierżanta Pyrka, z którym dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Na zakończenie wszystkie przedszkola otrzymały nagrody w postaci gier edukacyjnych, puzzli oraz sprzętu sportowego, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz sponsorów.

 

Tekst: 
Anna Dudziak
Zdjęcia: 
Grzegorz Kozak (archiwum SP w Kościanie)
SP Kościan

Numer alarmowy 112

POGODA

Monitoring powietrza on-line

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Ograniczenia w ruchu drogowym

Sytuacja meteorologiczna na drogach