Jesteś tutaj

Niecodzienne wakacje z obronnością

Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży to program powiatowy. Gmina Kościan przygotowała półkolonie pn. „Niecodzienne wakacje z obronnością”, których celem było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, popularyzacja rekreacji, a także przybliżenie zagadnień obrony cywilnej. Półkolonia trwała od 4 do 8 lipca 2017 roku.

Głównymi organizatorami  tego wypoczynku byli: Urząd Gminy Kościan, Zespół Szkół Gminy Kościan - Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu przy pomocy sołectw – Turwi, Widziszewa, Nacławia. Na wakacje zgłosiło się 50 dzieci. Głównym miejscem zbiórki była szkoła w Luboszu. Kierownikiem tego wypoczynku była pani Iwona Gaertig, a  wychowawcami byli: Bożena Szczawik-Musiał, Alicja Kempińska, Bernadeta Konieczna. Skuteczną pomoc organizacyjną wniosły Dorota Wolsztyńska i Anna Szal, sołtysi wsi Turew, Nacław i Widziszewo, Stacja Hodowli Roślin „Danko” w Choryni, Instytut PAN w Turwi, Zakład Wędliniarski Z. Domagały, OSiR Kościan.

Program półkolonii był bardzo różnorodny i obejmował między innymi: wycieczki do Turwi, gdzie zwiedzano pałac i park gen. Dezyderego Chłapowskiego, Racotu ze stadniną koni, Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu, programy edukacyjne, zawody sprawnościowe i z zakresu obrony cywilnej oraz pierwszej pomocy, wypoczynek nad jeziorem Wonieskim i atrakcje parku linowego w Trzebawiu.

Zwycięzców rozgrywanych, w ramach półkolonii, konkursów i zawodów nagrodzono nagrodami rzeczowymi.

Już dziś niektóre dzieci zgłaszają chęć uczestnictwa w takich wakacjach w przyszłym roku.

Więcej na stronie Gminy Kościan.

 

Tekst: 
Bożena Szczawik- Musiał UG Kościan
Zdjęcia: 
Archiwum UG Kościan

Numer alarmowy 112

POGODA

Monitoring powietrza on-line

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Ograniczenia w ruchu drogowym

Sytuacja meteorologiczna na drogach