Jesteś tutaj

Konkurs o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza

19 kwietnia br. odbyła się trzecia edycja konkursu o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza „Edukacja dla bezpieczeństwa” przeznaczonego dla uczniów kaliskich szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs odbył się na terenie Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich im. Janka Bytnara. Gospodarz kolejny raz zasłużył się w sprawnym przebiegu przedsięwzięcia, a uczestnicy mieli okazję sprawdzić smak grochówki i ciast przygotowanych przez placówkę.

Uczestnicy konkursu sprawdzali się w otwieraniu drzwi i okien w makiecie (symulator pożaru) przy użyciu wody z hydronetki, rzucie kołem ratunkowym do celu, rzucie linką ratunkową do celu, posługiwaniu się nowoczesną maską przeciwgazową czy w znajomości topografii Kalisza. Była też konkurencja obejmująca wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W ramach konkursu przeprowadzono również test wiedzy teoretycznej związanej z przedmiotem konkursu.

Organizatorem konkursu był Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Kalisza, wydatnej pomocy udzielili też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Dobrzec w Kaliszu.

Puchar Prezydenta Miasta Kalisza zdobyła drużyna reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka.

Ponadto drużyny, które zajęły I, II i III miejsce otrzymały nagrody rzeczowe w postaci materacy ANTANA, śpiworów turystycznych, kuchenek turystycznych. Opiekunowie trzech najlepszych drużyn otrzymali nagrody rzeczowe.

Kolejność wszystkich startujących drużyn:
1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu;
2 miejsce – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu;
3 miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Ludwika Krzywickiego w Kaliszu;
4 miejsce ex aequo – II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu i Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu.

Tekst: 
Aleksander Quoos Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych UM Kalisza
Zdjęcia: 
Archiwum Urzędu Miasta Kalisza.

Numer alarmowy 112

POGODA

Monitoring powietrza on-line

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Ograniczenia w ruchu drogowym

Sytuacja meteorologiczna na drogach