Jesteś tutaj

Archiwum aktualności

Ostatnie pożegnania płk. rez. Janusza Woźniaka

06-02-2019

 

Ze smutkiem informujemy, że 2 lutego 2019 r. po ciężkiej chorobie zmarł płk rez. mgr inż. Janusz Woźniak, były Szef Wojewódzkiego Inspektoratu Obrony Cywilnej w Kaliszu, a po przejścia na emeryturę, Kierownik Oddziału Zamiejscowego WBiZK WUW w Kaliszu.

I etap Programu "Razem bezpieczniej" rozstrzygnięty

06-02-2019

W dniu 30 stycznia 2019 r. w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu do Spraw „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” w województwie wielkopolskim.

Szkolenie pracowników realizujących zadania obronne, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego

11-12-2018

Szkolenie etatowych pracowników starostw powiatowych, urzędów miast na prawach powiatu i urzędów gmin, miast i gmin oraz miast realizującymi zadania z zakresu problematyki obronnej, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego pn. „Realizacja zadań obronnych, zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej przez organy samorządu terytorialnego szczebla powiatowego i gminnego na terenie województwa wielkopolskiego”.

Konferencja HNS w Tarnowie Podgórnym

11-12-2018

Omówienie funkcjonowania systemu HNS w jednostkach i komórkach organizacyjnych MON oraz elementach pozamilitarnych systemu obronnego kraju było tematem konferencji zorganizowanej w Tarnowie Podgórnym przez Zarząd Logistyki - P4 Sztabu Generalnego WP, w której uczestniczył przedstawiciel Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Ruszył nabór projektów "Razem bezpieczniej" 2019

30-11-2018

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu trwa nabór projektów obejmujących działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa społeczności lokalnych, przewidzianych do realizacji w 2019 roku w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”.

Strony

Numer alarmowy 112

POGODA

Monitoring powietrza on-line

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Ograniczenia w ruchu drogowym

Sytuacja meteorologiczna na drogach