Jesteś tutaj

Ostatnie pożegnanie naszego kolegi Włodzimierza Choryńskiego

 

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 30 grudnia 2020 r. odszedł na wieczny spoczynek nasz nieodżałowany kolega, Włodzimierz Choryński.

 

Od połowy lat 80-tych Włodzimierz pracował w Wojewódzkim Inspektoracie Obrony Cywilnej w Poznaniu. W roku 1995 został powołany na stanowisko Zastępcy Szefa Wojewódzkiego Inspektoratu Obrony Cywilnej. W roku 1997 objął stanowisko starszego inspektora wojewódzkiego do spraw aplikacji komputerowych oraz gromadzenia i przetwarzania danych w strukturach zarządzania kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Współorganizował pierwsze w kraju Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na bazie tych doświadczeń został współautorem aplikacji "ARCUS" cały czas wykorzystywanej w wielu jednostkach samorządu terytorialnego, nie tylko w województwie wielkopolskim. Jego specjalnością były kwestie związane z chemią, co znalazło swoje odzwierciedlenie w aplikacji ARCUS i kolejnych wersjach.

Przez blisko ćwierć wieku mogliśmy liczyć na Jego pomoc i radę, udzielał jej chętnie i z uśmiechem. Cechował się niesamowitą cierpliwością i wyrozumiałością.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 stycznia 2021 r. o godz. 12:30 na Cmentarzu Komunalnym Junikowo w Poznaniu.

Cześć Jego Pamięci!

Koleżanki i Koledzy z WBiZK WUW w Poznaniu

Numer alarmowy 112

POGODA

Monitoring powietrza on-line

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Ograniczenia w ruchu drogowym

Sytuacja meteorologiczna na drogach