Jesteś tutaj

Konkurs z zakresu OC w Krotoszynie

W dniach od 01 do 15 lutego 2019 r. odbył się konkurs wiedzy z zakresu obrony cywilnej dla mieszkańców powiatu krotoszyńskiego, którego organizatorami byli szefowie obrony cywilnej: gminy – Burmistrz  Krotoszyna oraz powiatu – Starosta Krotoszyński.

Celem konkursu było podtrzymanie wśród społeczeństwa tradycji patriotyczno-obronnych oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności. Konkurs miał również podkreślić znaczenie obrony cywilnej i podnieść świadomość społeczeństwa na temat samoobrony, zapobiegania i gotowości do działania w razie wypadków oraz katastrof.
Uczestnicy konkursu wypełniali ankietę z 20 pytaniami. Na konkurs wpłynęły 444 ankiety konkursowe, z czego 363 ankiety były poprawne.
Spośród poprawnie wypełnionych ankiet konkursowych, w dniu 21 lutego 2019 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, dzieci z Przedszkola Nr 2 „Biedronka” w Krotoszynie w obecności komisji, wylosowały 38 laureatów i nagrody dla nich.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 01 marca 2019 r. tj. Światowy Dzień Obrony Cywilnej, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek podziękował za liczny udział w konkursie oraz pogratulował szczęśliwcom wygranej.
Laureatom tegorocznego konkursu nagrody wręczyli Wicestarosta krotoszyński Paweł Radojewski oraz Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek.

Tekst: 
Andrzej Zieliński UM w Krotoszynie
Zdjęcia: 
Archiwum UM w Krotoszynie

Numer alarmowy 112

POGODA

Monitoring powietrza on-line

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Ograniczenia w ruchu drogowym

Sytuacja meteorologiczna na drogach