Jesteś tutaj

IV edycja Konkursu „Bezpieczny Przedszkolak” w powiecie kościańskim

W dniu 17 maja 2017 r. w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się finał IV edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. Organizatorem Konkursu był Starosta Kościański oraz Dyrektor Przedszkola z Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach.

W Konkursie wzięło udział 6 drużyn z przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsca na szczeblu gminnym, tj. Przedszkole Samorządowe w Czempiniu, Przedszkole Samorządowe w Jerce, Przedszkole w Starych Bojanowie, Przedszkole w Starym Luboszu, Oddział Przedszkolny zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma, Przedszkole w Starych Oborzyskach. W skład jury weszli przedstawiciele lokalnych samorządów, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w Powiecie oraz sponsorzy.
Celem konkursu było pobudzanie aktywności dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy, kształtowanie umiejętności świadomego wykorzystania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, rozwijanie umiejętności autoprezentacji grupy, integracja dzieci i nauczycieli z przedszkoli powiatu kościańskiego. Podczas Konkursu przedszkolaki zaprezentowały swoje drużyny, wykazały się wiedzą o bezpieczeństwie oraz sprawnością fizyczną. 
Najlepsze okazało się Przedszkole w Starych Oborzyskach, które otrzymało Puchar ufundowany przez Komendanta Powiatowego PSP. Podczas Konkursu wystąpił Zespół Taneczny ze Szkoły Tańca „Poezja” w Kościanie, którego obecność i pokaz taneczny stanowiły miły akcent podsumowujący Konkurs propagujący edukację najmłodszych obywateli w zakresie bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją była obecność maskotki wielkopolskiej Policji – sierżanta Pyrka, z którym dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie.
Na zakończenie wszystkie przedszkola otrzymały nagrody w postaci gier edukacyjnych, puzzli oraz sprzętu sportowego,  ufundowane przez Starostwo Powiatowe  w Kościanie oraz sponsorów: ENEA Operator Sp. z o.o., Stowarzyszenie na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym „STOP ŚMIERCI”, Nadleśnictwo Kościan.

 

Tekst: 
A. Dudziak Starostwo Powiatowe w Kościanie
Zdjęcia: 
H. Grabus, B. Jankowski Starostwo Powiatowe w Kościanie

Numer alarmowy 112

POGODA

Monitoring powietrza on-line

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Ograniczenia w ruchu drogowym

Sytuacja meteorologiczna na drogach