Jesteś tutaj

Archiwum aktualności

Światowy Dzień Obrony Cywilnej

28-02-2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej składam wszystkim Szefom Obrony Cywilnej jednostek samorządu terytorialnego w województwie wielkopolskim serdeczne podziękowania za codzienny wkład wniesiony w realizację zadań z obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego, a także za zaangażowanie w działania zwiększające świadomość obywateli w zakresie właściwych postaw i zachowań w przypadku zagrożenia zdrowia i życia.

Szkolenie formacji OC i mieszkańców Turwi

12-12-2016

6 grudnia 2016 r. w Turwi, pod patronatem Wójta Gminy Kościan – Szefa Obrony Cywilnej, którego reprezentował Zastępca Wójta Gminy Mirosław Duda, odbyło się szkolenie członków tutejszej formacji OC i ochotników z powszechnej samoobrony. Szkolenie obejmowało zagadnienia: bezpieczeństwa, ewakuacji ludności i postępowania w przypadku wystąpienia zachorowań trzody chlewnej na afrykański pomór świń (ASF).

Samoobrona kobiet

10-11-2016

Informujemy, że Ministerstwo Obrony Narodowej uruchomiło projekt # SAMOOBRONA KOBIET, którego celem jest między innymi: nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Akcja zima - wsparcie dla osób bezdomnych

09-11-2016

Rozmieszczenie placówek świadczących pomoc dla bezdomnych i potrzebujących.

Na mapie zobrazowane jest położenie placówek wraz z niezbędnymi danymi kontaktowymi, które uzyskujemy po kliknięciu na ikonę w wybranej lokalizacji. 

Szkolenie obronne i nie tylko w Powiecie złotowskim

24-10-2016

W piątek, 21 października 2016 r., w sali narad Starostwa Powiatowego w Złotowie, przy okazji szkolenia poświęconego obronności, pracownicy powiatu oraz gmin odpowiadający za sprawy szeroko pojętego bezpieczeństwa po latach owocnej współpracy pożegnali swoją koleżankę "po fachu", Elwinę Gajewską.

Strony

Numer alarmowy 112

meteoalarm

Prognoza zjawisk meteorologicznych

Monitoring powietrza on-line

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Ograniczenia w ruchu drogowym

Sytuacja meteorologiczna na drogach