Jesteś tutaj

Konkurs wiedzy z zakresu OC dla mieszkańców powiatu krotoszyńskiego

Wręczono nagrody w tegorocznym konkursie wiedzy z zakresu obrony cywilnej.
W dniach od 06 do 20 lutego 2017 r. odbył się konkurs wiedzy z zakresu obrony cywilnej dla mieszkańców powiatu Krotoszyńskiego, którego organizatorami byli Szef Obrony Cywilnej Gminy – Burmistrz  Krotoszyna oraz Szef Obrony Cywilnej Powiatu – Starosta Krotoszyński.

Celem konkursu było podtrzymanie wśród społeczeństwa tradycji patriotyczno-obronnych oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności. Konkurs miał również podkreślić znaczenie obrony cywilnej i podnieść świadomość społeczeństwa na temat samoobrony, zapobiegania i gotowości do działania w razie wypadków oraz katastrof. 
Konkurs zorganizowany został w miesiącu poprzedzającym Światowy Dzień Obrony Cywilnej, ustanowiony przez zgromadzenie ogólne Międzynarodowej Organizacji Obrony Cywilnej w 1990 roku, i obchodzonym corocznie 1 marca. 
Na konkurs wpłynęło 509 ankiet konkursowych. Po sprawdzeniu poprawności ankiet stwierdzono, że 311 ankiet wypełnionych było poprawnie, a 198 ankiet zawierało błędy.
Spośród poprawnie wypełnionych ankiet konkursowych, w dniu 24 lutego 2017 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, dzieci z Przedszkola Nr 2 „Biedronka” w Krotoszynie w obecności komisji losowo wybrały 32 nagrody i nagrodzonych.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 01 marca 2017 r. 
Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek podziękował za liczny udział w konkursie, podkreślił znaczenie obrony cywilnej w życiu człowieka oraz pogratulował szczęśliwcom wygranej. Laureatom tegorocznego konkursu nagrody wręczyli Wicestarosta Krotoszyński Paweł Radojewski oraz Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek.

 

Pełna lista laureatów konkursu

Tekst: 
SP w Krotoszynie
Zdjęcia: 
Archiwum SP w Krotoszynie

Numer alarmowy 112

meteoalarm

Prognoza zjawisk meteorologicznych

Monitoring powietrza on-line

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Ograniczenia w ruchu drogowym

Sytuacja meteorologiczna na drogach