Jesteś tutaj

Konkurs „Bezpieczny Przedszkolak” w powiecie kościańskim

W dniu 25 maja 2016 r. w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się finał III edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. Organizatorem Konkursu był Starosta Kościański oraz Dyrektor Przedszkola z Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach.

W Konkursie wzięło udział 6 drużyn z przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsca na szczeblu gminnym, tj. Niepubliczne Przedszkole  „Leśna Rodzinka” w Czempiniu, Samorządowe Przedszkole w Kopaszewie, Samorządowe Przedszkole nr 3 w Kościanie, Przedszkole w Racocie, Samorządowe Przedszkole w Starych Oborzyskach, Samorządowe Przedszkole w Śmiglu.
W skład jury weszli przedstawiciele lokalnych samorządów, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w Powiecie oraz sponsorzy.
Celem konkursu było rozwijanie umiejętności autoprezentacji grupy, pobudzanie aktywności ruchowej dzieci, kształtowanie umiejętności świadomego przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach oraz integracja dzieci i nauczycieli z przedszkoli  powiatu kościańskiego.
Podczas Konkursu przedszkolaki zaprezentowały swoje drużyny, wykazały się wiedzą o bezpieczeństwie oraz sprawnością fizyczną.
Najlepsze okazało się Samorządowe Przedszkole w Kopaszewie.

Miłym akcentem w trakcie trwania konkursu był występ Zespołu „Semplicze” z Lubinia, który wprowadził atmosferę wspólnej zabawy i radości.
Dodatkową atrakcją była obecność maskotki wielkopolskiej Policji – sierżanta Pyrka, z którym dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie.
Na zakończenie wszystkie przedszkola otrzymały nagrody w postaci gier edukacyjnych, puzzli oraz sprzętu sportowego.

Tekst: 
A. Dudziak
Zdjęcia: 
G. Kozak
SP w Kościanie

Numer alarmowy 112

meteoalarm

Prognoza zjawisk meteorologicznych

Monitoring powietrza on-line

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Ograniczenia w ruchu drogowym

Sytuacja meteorologiczna na drogach